Туристична агенція
Мар'яни Лазар
+38(050)448-5925
+38(063)614-4143

Львів

Львів... Відомий економічний і культурний центр, одне з найстаріших і найсвоєріднішнх міст нашої країни, якому судилося відіграти значну роль в історії українського народу. Засноване в середині XIII століття князем Данилом Романовичем i назване нa честь йоro сина Льва, воно впер ше згадується у документах, що стосуються 1256 року. Цю дату i прийнято вважати роком народження Львова.

Розташоване на роздоріжжі шляхів, що з'єднували Чорне море з Балтійським, Схід iз Заходом, місто вирізнялося своїм вигiдним географічним положенням. Через нього проходили важливі торговельні шляхи, тут провозили товари купці, сприяючи розвиткові міста як великого торгового центру. Вихідці з різних країн приносили сюди культуру й традиції народів, представниками яких були. Це сторіччями залишало вiдбиток i нa зовнішньому вигляді міста, в його архітектурі.

Сотні пожеж, десятки воєн, облог і штурмiв витримав Високий Замок, з якого починалося найбільше українське місто Прикарпаття. Його стародавні стіни пам'ятають навали ординців i польських шляхтичів, литовських та шведських агресорів, турецьких, австрійських загарбників. Іноземні завойовники не раз пробували присвоїти право на місто, називаючи його по-різному: Леополіс, Левенсбург, Лемберг, Львув... Тільки не Львів, як іменували його засновники і простий люд.

Протягом століть Львів був відомий і як культурний центр, чиї духовні надбання виросли з коренів культури Древньої Русі. Наприкінці XVI століття тут відкрилася школа, яка залишила досить помітнии слід у літопису культури України, Білорусії, Молдавії. Статут цього навчального закладу є найдавнішою пам'яткою педагогічної думки в нашій країні. Славився середньовічний Львів і великою бібліотекою, яка мала твори античних авторів, західноєвропейcьких гуманістів і українських письменників тих часів, а також цінні рукописні джерела з історії України. В 1572-1573 роках українські міщани подали допомогу друкареві Івану Федорову в організації у Львові першої на Україні друкарні, і ще через рік побачили світ його «Апостол» та «Буквар». На початку ХVІІІ століття у Львові надруковано перші на Україні ноти. Слова «перша», «вперше» можна ще не раз повторювати, розповідаючи про багатовікову історію міста.

Пройдімось вузенькими вуличками, погляньмо на Львів з Високого Замку. Це місто унікальний історико-архітектурний комплекс, який формувався століттями і нині має для нас величезну пізнавальну і художню цінність. Тут відчутне дихання різних епох, тут мовчазний камінь стає живою сторінкою історії.

Здалеку видно своєрідну вежу Ратуші, оточеної комплексом старовинних будинків площі Ринок, де представлено мало не всі архітектурні течії та стилі. Площа від давніх часів була осередком торговельного і громадського життя міста. Ансамбль навколишніх будинків є справжнім шедевром ХVІ-ХVІІІ столїть, унікальним за своїм значенням. Ці споруди цікаві не лише зовнішнім виглядом, а й як пам'ятки історії.